B - Complex s postupným uvoľňovaním

Enebire B – Complex s postupným uvoľňovaním obsahuje všetky vitamíny skupiny B (B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9 a B12). Ich hlavnou úlohou je udržiavať činnosť mozgu a srdca v normále a zúčastňovať sa metabolických procesov, pri ktorých dochádza k výmene energie.

V balení je 60 kapsúl.

 ikona-soy and gluten free ikona-vegan friendly ikona-non GMO ikona-GMP ikona-gradual release

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do:
13.12.2023
12 € / ks
B - Complex s postupným uvoľňovaním

podrobný popis
Podrobný popis:

Vitamíny skupiny B všeobecne prispievajú k zlepšeniu imunitného systému, zmierneniu prejavov únavy a podpore psychického zdravia. Každý z vitamínov B má okrem toho v ľudskom tele ešte ďalšiu špecifickú úlohu. Ide o vitamíny rozpustné vo vode, ktoré sa okrem vitamínu B12 neukladajú do zásoby. Z toho jasne vyplýva, aké dôležité je prijímať pravidelne v potrave alebo formou doplnkov stravy s obsahom vitamínov B.

Vitamín B1 (tiamín)

Podieľa sa na štiepení sacharidov a transformácii živín na potrebnú energiu. Nevyhnutný je aj pre správne fungovanie nervového systému, činnosť srdca a psychickú rovnováhu. K zníženiu jeho hladiny v tele dochádza pri zvýšenej telesnej námahe, strese, nadmernej konzumácii rafinovaného cukru a redukčných diétach. Medzi prejavy nedostatku patrí úzkosť, nesústredenosť, depresia, únava a podráždenosť. V pečeni sa ukladá po dobu cca 18 dní, preto ho je potrebné pravidelne dopĺňať.

Vitamin B2 (riboflavin)

Riboflavín zaisťuje získavanie energie zo živín a prispieva k správnej funkcii nervového systému. Udržuje pokožku, oči a sliznice v dobrom stave a má antioxidačný efekt. Pri nedostatku vitamínu B2 dochádza k svetloplachosti, ochoreniam kože, akné a praskaniu kútikov úst.

Vitamín B3 (niacín)

Má pozitívny vplyv na nervovú činnosť a psychickú pohodu. Vitamín B3 je základným stavebným kameňom pre vznik melatonínu, vďaka nemu je náš spánok kvalitnejší a koža celého tela má zdravý vzhľad. V neposlednom rade pomáha znižovať hladinu cukru v krvi na optimálnu hodnotu. Nedostatok vitamínu B3 sa prejavuje kožnou vyrážkou, úzkosťami a poruchami trávenia.

Vitamin B5 (kyselina pantothenová)

Vitamín B5 je nutný na premenu sacharidov a tukov a získavanie energie z prijatej potravy. Pôsobením na nadobličky ovplyvňuje tvorbu hormónov potrebných pre správny rast, vývoj a sekundárne aj reprodukciu. Jeho znížená hladina v tele spôsobuje únavu, svalovú slabosť, nespavosť, stratu chuti do jedla a podráždenosť.

Vitamín B6 (pyridoxín)

Vitamín B6 zlepšuje celkovú obranyschopnosť organizmu a podieľa sa na metabolizme aminokyselín. Dôležitý je pre športovcov, pretože znižuje mieru únavy a vyčerpania. Vitamín B6 taktiež zvyšuje vstrebateľnosť mnohých látok, aminokyselín a minerálov. Prejavy nedostatku vitamínu B6 sú zhodné s vitamínom B5.

Vitamín B7 (biotín)

Niekedy sa tiež nazýva ako vitamín H, alebo vitamín krásy, ktorý je zodpovedný za zdravý vzhľad vlasov, nechtov a pokožky. Biotínová avitaminóza je veľmi vzácna a prejavuje sa depresiami, vyrážkou na tvári, vypadávaním vlasov a poruchami zraku.

Vitamín B9 (kyselina listová)

Kyselina listová alebo vitamín B9 je veľmi dôležitý vitamín pre bunkové opravy, tvorbu DNA a produkciu červených krviniek. Z týchto dôvodov sa jeho užívanie odporúča aspoň mesiac pred plánovaným tehotenstvom a v priebehu neho. Jeho deficit môže spôsobiť poruchy rastu a vývoja plodu, zhoršenie krvotvorby, výkyvy nálad, slabosť a bledosť.

Vitamín B12 (metylkobalamín)

Vitamín B12 je nenahraditeľný pri látkovej výmene, tvorbe červených krviniek a procesu delenia buniek. K nedostatku metylkobalamínu (vitamínu B12) často dochádza u vegánov a vegetariánov, pretože je dostupný iba v potravinách živočíšneho pôvodu. Medzi prejavy nedostatku vitamínu B12 patrí chudokrvnosť, bledosť, poruchy rastu, únava, celková slabosť a neurologické poruchy.

Pri výrobe tohto produktu bola použitá TOVIUM™ metóda, ktorá zabezpečí jeho maximálnu vstrebateľnosť a využiteľnosť.

  

pre koho je určený

Pre koho je produkt určený:

 • pre ľudí so zníženou imunitou (starší ľudia, ľudia po operáciách a v rekonvalescencii)
 • pre športovcov, alebo ľudí so zvýšenou fyzickou námahou – fyzická záťaž urýchľuje vylučovanie prijatého vitamínu C
 • pri doplnkoch s obsahom kolagénu (zlepšený vstrebaváci účinok)
 • pri zvýšenej konzumácií alkoholu a fajčení

benefity

B - Complex prispieva: 

 • k produkcii energie
 • ku kvalite vlasov, nechtov a pleti
 • k produkcií červených krviniek
 • k prevencií srdcových ochorení
 • k správnej funkcii mozgu
 • k správnemu metabolizmu

výhody 

Výhody nášho produktu oproti bežne dostupnému produktu:

 • obsahuje všetky vitamíny skupiny B (B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9 a B12)
 • postupné uvoľňovanie pre efektívnejšie vstrebávanie
 • prémiová kvalita organických zložiek
 • kompostovateľný obal
 • bez pridaných balastných látok
 • neobsahuje dochucovadlá ani iné neaktívne látky
 • produkt neobsahuje cukor, lepok, laktózu, sóju a ani GMO

dávkovanie

Dávkovanie:

 • Odporúčaná denná dávka dospelého je 1 kapsula denne zapiť dostatočným množstvom vody.

nutričné hodnoty

Nutričná tabuľka:

ENEBIRE B Complex

upozornenie

Varovanie:

Nádobku uchovávajte uzatvorenú, mimo dosahu malých detí. Prípravok nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Skladujte v uzatvorenej nádobe, v suchu, pri teplote do 25°C, chráňte pred priamym slnečným žiarením.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny
Rada: strieborná
Účinok: pre zdravý mozog a nervy
Forma: kapsula
Doporučená dávka: 1 kapsula
Počet dávok v balení: 60 dávok
Počet kusov v balení: 60 kapsúl

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: