Vitamíny na srdce a cievy: Kým sa dvakrát napijete: Odhalenie skrytých účinkov alkoholu na vaše zdravie

 

Alkohol sa môže zdať ako výborný „parťák“ v spoločnosti, no jeho vplyv na vaše zdravie je výraznejší, než si myslíte. Ak chcete byť pánmi svojho zdravia, je čas otvoriť oči a objaviť skutočné účinky, ktoré má alkohol na váš organizmus.

Jedovatá slasť príliš často?

Vašu cestu objavovania začnite tým, že si uvedomíte, že alkohol je jedovatý pre váš organizmus. Vaša pečeň, tá hrdinka, ktorá sa snaží vylúčiť toxíny, sa musí vysporiadať s metabolizmom alkoholu, čo môže viesť k poškodeniu tkanív a zvýšenej náchylnosti na choroby pečene.

Dôsledky pre srdce a cievny systém

Alkohol sa môže podieľať na zvýšenom krvnom tlaku, čo predstavuje riziko pre vaše srdce a cievny systém. Pravidelná konzumácia alkoholu môže spôsobiť zápal cievnych stien, čo zvyšuje šance na kardiovaskulárne ochorenia, ako je napríklad srdcový infarkt alebo mozgová príhoda.

Krehké kosti a neisté pohyby

Vaše kosti môžu byť tiež obeťami alkoholovej náruče. Konzumácia alkoholu oslabuje vaše kosti a zvyšuje riziko osteoporózy. Znížená hustota kostí môže viesť k zraneniam pri menších úrazoch a spôsobiť ťažkosti pri pohybe.

Psychika a duševné zdravie

Nie je tajomstvom, že alkohol má vplyv aj na vašu psychiku. Okrem toho, že vyvoláva dočasnú eufóriu, môže následne spôsobiť úzkosť, depresiu a narušiť vašu schopnosť koncentrácie. Pravidelná konzumácia alkoholu prispieva k vzniku závislosti a ďalším duševným problémom.

Estetické následky

Alkohol má aj negatívny vplyv na váš fyzický vzhľad. Vysušuje vašu pokožku a vedie k tvorbe vrások a nepríjemných vyrážok na tvári. Navyše, pravidelná konzumácia alkoholu môže spôsobiť zápalové procesy v pokožke a zhoršiť problémy ako je napríklad akné.

Víťazstvo nad životom bez hraníc

Vaše zdravie je váš najcennejší poklad a alkohol je klamným labyrintom, ktorý vám tento poklad môže vziať. Dôsledky pravidelnej konzumácie alkoholu na vaše zdravie sú jasné a varovné. Účinky sa nemusia prejaviť okamžite, no ich kumulácia môže mať fatálne dôsledky.

Ak si skutočne vážite vaše zdravie, môžete si urobiť dobrovoľné rozhodnutie pre lepší život. Vymeňte pohár alkoholu za pohár vody – váš organizmus vám za to poďakuje. Cesta k zdravšiemu a šťastnejšiemu životu je pred vami – stačí sa rozhodnúť pre tú správnu cestu.

Chcete sa dozvedieť ako ochrániť vaše telo pred účinkami alkoholu?

Prečítajte si nasledujúci článok: Spoločne proti účinkom alkoholu: Cenné tipy na ochranu vášho tela.

Spoločne proti účinkom alkoholu FB link