Vitamíny pre seniorov a 8 jednoduchých krokov k ich zdraviu a pohodliu

 

Starí rodičia, váš zdravotný stav je vo vašich rukách. Tieto jednoduché kroky môžu mať obrovský vplyv na váš dlhodobý pohodový život. Dbajte na seba a užívajte si tieto zlaté roky naplno. Vaša rodina bude rada, že ste prijali opatrenia na zachovanie svojho zdravia a šťastia.

Zlepšite svoj zdravotný stav a predíďte zdravotným rizikám spojeným so starobou! Starostlivosť o svoje zdravie je kľúčová, a aj keď ste už v zlatej jeseni života, stále existuje mnoho spôsobov, ako sa cítiť lepšie a žiť dlhšie a zdravšie. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu na ceste k optimálnemu zdraviu.

1. Strava

Nenechajte sa odradiť stereotypmi o veku. Vaše telo stále potrebuje živiny, aby dobre fungovalo. Zamerajte sa na stravovanie bohaté na ovocie, zeleninu, celozrnné výrobky a bielkoviny. Vyvarujte sa nadmernému príjmu soli, tuku a cukru.

2. Aktivita

Fyzická aktivita je kľúčom. Aj keď nemusíte cvičiť na profesionálnej úrovni, pravidelná prechádzka, joga alebo plávanie vám pomôže udržať kondíciu. Vhodná fyzická aktivita posilní svaly, zlepší cirkuláciu a poskytne vám energiu.

3. Prevencia

Nenechajte choroby uniknúť pozornosti. Pravidelné lekárske prehliadky sú dôležité na odhalenie potenciálnych problémov včas. Neignorujte príznaky a vždy konzultujte zmeny so svojím lekárom

4. Duševné zdravie

Starostlivosť o myseľ. Demencia a depresia sú bežné problémy u starších ľudí. Udržujte svoj mozog aktívny riešením krížoviek, čítaním kníh a spoločenskými aktivitami. Nebojte sa konzultovať s odborníkom, ak potrebujete emocionálnu podporu.

5. Spoločenský život

Kontakt so svetom. Udržujte aktívny spoločenský život. Rozprávajte sa s priateľmi, stretnite sa s rodinou a zapojte sa do komunitných aktivít. Sociálny kontakt je dôležitý pre duševné a emocionálne blaho.

6. Spánok

Kvalita a množstvo sú dôležité. Nezabudnite na význam kvalitného spánku. Snažte sa dodržiavať pravidelný spánkový režim. Dostatok odpočinku pomôže telu obnoviť sa a udržiavať zdravie.

7. Odborná pomoc

Konzultácie s odborníkmi. Ak máte konkrétne zdravotné problémy, neváhajte konzultovať s odborníkmi. Dodržiavajte predpísanú liečbu a terapie.

8. Zlozvyky

Fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu môžu vášmu zdraviu veľmi škodiť. Pokúste sa zlozvyky vymeniť za dobrozvyky a eliminovať tak negatívne vplyvy na vaše  zdravie

obrázky v blogu 8_krokov3   obrázky v blogu 8_krokov2

Nezabudnite, že staroba neznamená osudné riziko zdravotných problémov. S vhodným prístupom, starostlivosťou a správnymi rozhodnutiami môžete mať plnohodnotný a aktívny život a predísť mnohým zdravotným rizikám spojeným so starnutím. Vaše zdravie je vo vašich rukách, a máte všetko, čo potrebujete, aby ste sa cítili dobre a šťastne.

Chcete sa dozvedieť aké výživové doplnky sú vhodné pre seniorov?

Prečítajte si nasledujúci článok: Optimálne výživové doplnky pre starých rodičov: Zmiernite zdravotné riziká spojené so starnutím.

obrázky v blogu Optimalne VD2_1