Tajné esá prírody: Prírodné látky pre viac mužskej sily, výkonu a energie

Byť mužom v dnešnej dobe je vskutku výzva. Očakávania sú neúprosné a kladú nároky na mentálny aj fyzický výkon. Byť silný, úspešný, odolný, energický, starostlivý a pritom stále zvládať výzvy moderného života s pokojom a výkonom v práci aj doma, prakticky bez oddychu, to je dosť aj na Supermana. Niet divu, že mužské telo aj myseľ čoraz častejšie volajú o pomoc.

Problémy u mužov najvýraznejšie nastupujú po 40-ke.

Ubúdanie síl a častá únava je spôsobená postupným poklesom testosterónu. Hoci je to u každého muža individuálne, vo výsledku je to rovnaké. Znížené libido, rýchla strata svalovej hmoty a sily, nárast tukového tkaniva, nekonečná únava a neschopnosť motivovať sa k pracovným úlohám, športu a rôznym fyzickým aktivitám, náladovosť až psychické problémy, nekoncentrovanosť, vyhorenie, problémy s pamäťou, s erekciou či plodnosťou. Navyše s pribúdajúcim vekom muži omnoho častejšie než ženy trpia nespavosťou, prerušovaným spánkom a poklesom kvality spánku, čo priamo ovplyvňuje energiu a imunitu.

Čo muži naozaj chcú?

  • Fyzickú výkonnosť a energiu, dostatok svalov
  • Bezchybné libido, sexuálne zdravie a sebadôveru
  • Mentálnu odolnosť, mentálny výkon, dobrú pamäť a kontrolu

… a to presne v tomto poradí. V Enebire sme sa rozhodli reagovať. Nie však chémiou, ani zázračnými tabletkami na rýchly efekt, ale čistou silou prírody, podloženou vedou. Pozreli sme sa na najúčinnejšie prírodné látky, preukázateľne dodávajúce energiu špeciálne mužskému organizmu, ktoré sú bez vedľajších efektov a majú najlepšie a najdlhšie skúmané referencie. Tu sú najlepšie prírodné adaptogény pre návrat k sebaistote, a vysvetlíme vám prečo:

  • Maca peruánska
  • Tribulus terrestris
  • Cordyceps
  • Zinok

Výrazné zlepšenie fyzickej výkonnosti aj libida

Maca peruánska (Lepidium meyenii), nazývaná aj „peruánsky ženšen“, je koreňová rastlina z Ánd známa účinkami na zvýšenie energie, libida a plodnosti. Vedci skúmali dôsledky užívania 1,5 až 3 g macy denne počas 12 týždňov a sledovaní muži zaznamenali zvýšenie sexuálnej túžby v porovnaní s placebom. Štúdie potvrdzujú jej pozitívny vplyv na počet a kvalitu spermií, aj na sexuálnu túžbu – a to bez ovplyvnenia hormonálnych hladín, čo naznačuje adaptogénne pôsobenie.

Nedávna štúdia z roku 2025 navyše preukázala zlepšenie fyzickej výkonnosti a zníženie únavy. Maca je dobre tolerovaná, vhodná pre mužov v každom veku a s minimom vedľajších účinkov.

Preto sme vytvorili Maca DUO s postupným uvoľňovaním – unikátnu kombináciu s vysokým obsahom čiernej macy v pomere 50:1. Bežne sa používa len žltá maca, no práve čierna je najúčinnejšia pre mužov.

Testosterón vás vráti späť do hry

Tribulus terrestris- Tribulus je ajurvédou aj čínskou medicínou veľmi obľúbená pomoc z prírody na podporu mužského reprodukčného zdravia. Je to fantastická rastlina najmä pre mužov nad 40 rokov, pretože na rozdiel od adaptogénov viac pôsobí na hladinu testosterónu. Moderné vedecké štúdie skúmali jej účinky najmä v súvislosti s erektilnou disfunkciou, libidom a hladinami mužských hormónov. Naša rada? Počúvajte vedcov! Štúdia z roku 2017 rozdelila 180 mužov s poruchami erekcie do dvoch skupín. Tá skupina, ktorá užívala Tribulus denne, vykázala po 12-tich týždňoch významnéh zlepšenie sexuálnej túžby a ústup problémov s erekciou. Aj táto rastlinka pôsobí na pohyblivosť a koncentráciu spermií. U mužov s neplodnosťou už pri dávke 250 mg denne bolo pozorované zníženie telesného tuku a zlepšenie kvality spermií, čo naznačuje naozaj dobrý potenciál tohto prírodného testosterónového boostera. Niektoré štúdie dokonca ukázali zvýšenie testosterónu o 20-30% u mužov nad 40 rokov a ako vieme, práve tento kľúčový mužský hormón páni potrebujú na svaly a silu, libido, erekciu, psychickú pohodu, dobrú náladu a imunitu.

Medzi prirodzenú podporu hladiny testosterónu u mužov patrí okrem kvalitného spánku a podľa možnosti aj pravidelných silových tréningov aj strava bohatá na zinok. Nenápadný minerál robí v mužskom tele zázraky, pretože je nevyhnutný pre tvorbu testosterónu. Podporuje imunitný systém, obnovu tkanív a rast svalovej hmoty a keďže sa vo vysokej koncentrácii nachádza v prostate, hrá úlohu pri jej zdravom fungovaní. Vedci už v roku 1997 zistili, že zdravá prostata obsahuje 10x viac zinku, než prostata napadnutá rakovinou.

Prírodný energeťák pre každého vyčerpaného manažéra

Páni, ak sa neviete naštartovať do fyzickej aktivity, alebo máte problém s nedostatkom energie a fyzickou výkonnosťou, určite siahnite po “prírodnom energeťáku” známom už stáročia v čínskej mediíne - liečivej hube CORDYCEPS. Možno neviete, ale vedeckým jazykom povedané, zlepšuje využitie kyslíka a zvyšuje hladinu adenozíntrifosfátu - základnej jednotky bunkovej energie. Pomôže vám znížiť únavu a zlepší vytvalosť, čo bude užitočné pri športe a bežných každodenných činnostiach. Taktiež môže mierne zvýšiť hladinu testosterónu a najmä… určite by ste ho mali zvážiť, ak máte nad 40 rokov, pretože práve cordyceps podporuje imunitný systém veľmi špeciálnym spôsobom. Dokáže aktivovať T-lymfocyty, ale aj NK bunky a makrofágy a ako vieme, práve tie dokážu rozpoznať a zničiť nielen baktérie, ale aj vlastné zmenené bunky, inak povedané nádorové bunky.

Keďže nám na mužskom zdraví záleží, všetky tieto látky spracovávame v najvyššej kvalite a vyrábame technológiou postupného uvoľňovania, aby ich Vaše telo dokázalo omnoho efektívnejšie využiť.

Ak ich chcete vyskúšať, tento balík, šitý na mieru pre moderných mužov nájdete za výhodnejšiu cenu: Balíček pre výkonných mužov

Zdroje:

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1046/j.1439-0272.2002.00519.x

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12472620/

https://www.mdpi.com/2072-6643/17/1/107?

https://www.asiaandro.com/archive/1008-682X/3/301.htm

https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC3110835/?utm

https://www.nature.com/articles/s41598-024-58742-z?utm

Costello, L. C., & Franklin, R. B. (2006). "Zinc is decreased in prostate cancer: an established relationship of prostate cancer." Journal of Biological Inorganic Chemistry, 11(7), 749–754. Zaichick V., Sviridova T.V., Zaichick S.V. (1997). Zinc in the human prostate gland: normal, hyperplastic and cancerous. International Urology and Nephrology, 29(5), 565–574.

Podobné články